PL

Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach pod patronatem KIF

Krajowa Izba Fizjoterapeutów objęła patronatem Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach. – Najlepszym przyjacielem fizjoterapii jest zdrowy styl życia. Jako fizjoterapeuci angażujemy się w promocję aktywnego życia, bo, bez względu, że brzmi to jak frazes, ruch to zdrowie – mówi prof. Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów. – A warto podkreślić, że my nie tylko wspieramy, ale jest wśród nas wielu aktywnych sportowców. Dla niektórych sport to pasja, bez której nie mogą żyć. – dodaje prezes. Tradycyjnie od 1 kwietnia trwają zapisy na V edycję Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach, która odbędzie się w dniu 29 lipca 2018r. (niedziela) Jak co roku w ostatni weekend lipca w Uzdrowisku Dąbki zorganizowane zostanie święto sportu i humoru. W tym roku pojawia się nowa kategoria w biegu głównym: Letnie Mistrzostwa Fizjoterapeutów, które mają za zadnie szczególnie wyróżnić osoby, które dla funkcjonowania uzdrowiska są ważne, a równocześnie niejednokrotnie służą pomocą biegaczom. Dodatkowo osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 70 lat są zwolnione z opłaty startowej. Dla wszystkich uczestników biegu głównego, dzięki Hotelowi Delfin z Dąbek dostępne będą bezpłatne zdjęcie z aplikacji Pic2Go. Warto przyjechać do Uzdrowiska Dąbki!
Impreza rozpocznie się już w sobotę od Maratonu Zumby. Również w sobotę w godzinach 16:00-18:00 otwarte będzie biuro zawodów, aby bez problemów odebrać pakiety startowe. W dniu zawodów biuro otwarte będzie już od godziny 08:30.
Po zawodach wieczorem odbędzie się IV Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy z udziałem kabaretów Smile oraz Czwarta Fala. Wstęp wolny!
 
Pamiętajcie limit opłaconych zawodników w biegu głównym to 555 osób, warto zapisać i opłacić się wcześniej.
Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie biegu pod adresem:
http://bieguzdrowiskowy.pl/
oraz na profilu na FB:
https://www.facebook.com/nadmorskibieguzdrowiskowy/
NEWSLETTER