Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów to cykliczna impreza, organizowana co 2 lata na warszawskiej AWF. Tegoroczna, już siódma edycja, odbyła się 16 listopada na Hali Lekkoatletycznej warszawskiej uczelni. W tym roku to wydarzenie zbiegło się w czasie z jubileuszem 35-lecia Wydziału Rehabilitacji AWF, co znacząco podniosło i tak wysoką rangę spotkania. Otwarcie Olimpiady zgromadziło wiele osób zasłużonych dla rozwoju fizjoterapii – wśród przemawiających znalazł się też  dr hab. n. med. Maciej Krawczyk – prezes KIF.

W teście sprawdzającym wiedzę młodych fizjoterapeutów uczestniczyło 185 osób, reprezentujących 21 uczelni z całej Polski. Wysoki poziom merytoryczny testu zagwarantowała Rada Naukowa złożona z dziekanów wydziałów kształcących fizjoterapeutów. Nagrodzono 9 laureatów, po trzech z każdej kategorii – student, licencjat, magister, a dodatkowo 45 osób otrzymało nagrody pocieszenia. Drużynowo najlepiej zaprezentowała się AWF z Krakowa. Wszystkim laureatom Olimpiady serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu testu, młodzi fizjoterapeuci mieli okazję wysłuchać kilku interesujących wykładów m.in. dotyczących terapii manualnej, leczenia bólu pośladka, ubezpieczeń dla fizjoterapeutów, alpakoterapii czy rolowania. Maciej Krawczyk, prezes KIF,, wygłosił wykład pt. “Polska i europejska fizjoterapia – teraźniejszość i perspektywy”, w którym omówił zróżnicowane uwarunkowania i otoczenie prawne fizjoterapii w różnych krajach europejskich.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów była patronem honorowym Olimpiady. Na stoisku informacyjnym KIF prowadziliśmy akcję informacyjną skierowaną do studentów. Najwięcej pytań dotyczyło formalności związanych z uzyskaniem prawa wykonywania zawodu, rejestru praktyk oraz zakładania profilu na portalu Znajdź Fizjoterapeutę.

Organizatorzy, zachęceni sukcesem 7 Olimpiady, zapraszają na kolejną edycję wydarzenia, które odbędzie się w 2021 roku.