Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie – edycji 2023, które odbędą się w Inowrocławiu i Świeradowie-Zdroju.

Rywalizacja w kolarstwie górskim odbędzie się w Świeradowie-Zdrowiu, 22 lipca 2023 r. w ramach dystansu Medio Fondo Gravel Adventure Bike Maraton.

Zawody w kategorii kolarstwo szosowe zostaną rozegrane w Inowrocławiu 5 sierpnia 2023 r., w ramach Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego.

Uczestnikiem Mistrzostw może być każdy fizjoterapeuta/fizjoterapeutka posiadający numer prawa wykonywania zawodu i opłacający składki członkowskie.

Uczestnicy mogą startować w obu imprezach, na zasadach zawartych w regulaminach głównych organizatorów zawodów tj.:
OSiR Inowrocław (http://osir.inowroclaw.pl/index.php/wydarzenia/2007-iv-ogolnopolski-wyscig-rowerowy) i Gravel Adventure Bike Maraton- odmiana górska (https://www.graveladventure.pl/wp-content/uploads/2022/12/Regulamin-Gravel-Adventure-2023.pdf ).

Rejestrując się należy w formularzu zaznaczyć opcję „fizjoterapeuta”.

Dla biorących udział w zawodach fizjoterapeutów i fizjoterapeutek będzie prowadzona równoległa klasyfikacja, która pozwoli wyłonić Mistrzynię i Mistrza Polski fizjoterapeutów w kategorii OPEN. Będzie prowadzona również klasyfikacja w czterech kategoriach wiekowych (do 35 r.ż., 35-45 r.ż.,45-55 r.ż.  i powyżej 55 r.ż.) bez nadania tytułu Mistrza Polski.

Więcej informacji: profil na Facebooku „Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie”.