PL

Mistrzostwa fizjoterapeutów w biegu na 10 km podczas VII Podkowiańskiej Dychy!

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest partnerem Podkowiańskiej Dychy. Partnerstwo ma wymiar szczególny, bo podczas tegorocznej edycji podkowiańskiego biegu odbędą się Mistrzostwa Fizjoterapeutów na dystansie 10 km.

Podkowiańska Dycha to szczególne impreza. To raczej piknik biegowy, który integruje osoby w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania formy. Integruje nie tylko biegaczy na parnych i zielonych z końcem maja ścieżkach miejsko-leśnych. Ich wdzięczność wobec dopingujących podkowian, szczodrze dzielących się swoimi ogrodowymi zraszaczami, to stały motyw we wspomnieniach uczestników imprezy. Swoją drogę do mety Biegu Bez Barier (5 km) długo wspominają także jego niepełnosprawni intelektualnie uczestnicy, którzy tego dnia biegną ramię w ramię ze wszystkimi i nie jednemu imponują siłą charakteru. Spotkanie promuje zdrowe i aktywne życie, z radością realizuje i wdraża podstawowe idee fizjoprofilaktyki.

Na co dzień opiekując się pacjentami, czasami zapominamy o sobie. Mamy nadzieję, że mistrzostwa jednak zmobilizują nasze środowisko i tłumnie stawimy się na starcie i… mecie!

Zapraszamy wszystkich do poznania i uczestnictwa w „Kuchni fizjoterapii”. W miasteczku biegowym stanie namiot Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Będzie się tam można dowiedzieć m.in. tego, że fizjoterapia to etap leczenia w wielu schorzeniach, że mamy „gęsią stopę”, że „łódka płynie” w naszym nadgarstku w ulubionym wierszyku fizjoterapeutów, że jest fizjoterapia stomatologiczna, że jak biegasz to stosujesz fizjoprofilaktykę… Czyli to co my wiemy i czym z chęcią podzielimy się z innymi. Do rozmów o tym i o wielu innych rzeczach zapraszamy do „kuchni”, w której serwować będziemy świeże soki i smoothie. Dzielni kuchcikowie wyciskać będą pod czujnym okiem szefa prof. dr hab. Maciej Krawczyk, prezesa KIF, prywatnie biegacza i kolarza.

Więcej informacji o rejestracji na stronie: www.podkowianskadycha.pl

NEWSLETTER