PL

Integracja środowiska związanego z fizjoterapią w biurze KIF w Szczecinie

W dniu 24 marca br. w Katedrze i Zakładzie Rehabiliacji Medycznej i Fizjoterapii Klinicznej-PUM odbyło się spotkanie z dr hab.n med. Iwoną Rotter, prof. PUM – kierownikiem Katedry oraz dr n.med Iwoną Denisewicz, Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Rehabilitacji Medycznej. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowały: Małgorzata Marjańska i Anna Godlewska-Siciarek z Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Celem spotkania było nawiązanie współpracy i integracja środowiska związanego z fizjoterapią. Ustalono terminy wspólnych spotkań:

  • 25 marca
  • 27 maja,
  • 07 października oraz
  • 02 grudnia.

W dniu 25 marca w Biurze Regionalnym KIF w Szczecinie odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań. Głównym prelegentem była Anna Podgórna, rehamanager zachodniopomorskiego oddziału PFRON, która omówiła rolę rehamanagera w powrocie do aktywności społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. Bartłomiej Woynicz, Kierownik Działu Rynku Leczenia i Opieki, POFAM Poznań przybliżył najważniejsze zmiany w refundacji wyrobów medycznych z przedstawieniem sprzętu, między innymi różnych typów wózków inwalidzkich.

Małgorzata Marjańska i Anna Godlewska-Siciarek z Krajowej Rady Fizjoterapeutów dziękują wszystkim za przybycie i interesujące prezentacje.

NEWSLETTER