6 października 2022 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, w którym uczestniczyła, jako przedstawiciel Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Aneta Tama – Członek KRF z województwa podkarpackiego i Koordynator Wojewódzki. W imieniu władz uczelni uroczystego otwarcia dokonał Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, który również odczytał list od Ministra Zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz: Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, w imieniu Marszałka woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek, radni, posłowie, biskup Edward Białogłowski oraz dyrektorzy szpitali, które współpracują z Uniwersytetem.  Wykład inauguracyjny „Sport w procesie rehabilitacji osób z niepełnosprawnością fizyczną” poprowadził Rafał Wilk – polski żużlowiec, trener żużlowy i sportowiec niepełnosprawny, trzykrotny mistrz paraolimpijski z Londynu i z Rio w handbike’u.

7 października 2022 r. Aneta Tama uczestniczyła także w uroczystym otwarciu roku akademickiego 2022/2023 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie w imieniu Prezesa KRF odczytała list gratulacyjny z okazji inauguracji, a następnie złożyła go na ręce Prodziekan Kolegium Medycznego dr Marzeny Mandziuk.