PL

I Pieszy Rajd Fizjoterapeutów na Babią Górę

W dniu 10.09.2022 r. z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii odbył się I Pieszy Rajd Fizjoterapeutów na Babią Górę. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Działając razem, zdobywamy szczyty”.

W spotkaniu zorganizowanym przez Koordynatorów Wojewódzkich z województwa małopolskiego – Agatę Słowik i Gerarda Sokołowskiego – wzięli udział fizjoterapeuci z regionu oraz Tomasz Dybek – Prezes KRF, członkowie KRF II kadencji (z woj. małopolskiego i podkarpackiego) i delegaci województwa małopolskiego na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów.

O godzinie 9:00 na parkingu przy wejściu na szlak Przełęczy Krowiarki (Lipowieckiej) 37 fizjoterapeutów spotkało się z przewodnikiem.

Prezes KRF Tomasz Dybek wraz koordynatorami wojewódzkimi powitali zgromadzonych gości, a następnie przewodnik omówił zasady bezpieczeństwa i plan rajdu.

Trasa I Pieszego Rajdu Fizjoterapeutów obejmowała wyjście szlakiem czerwonym na Sokolicę, przejście na Babią Górę, zejście do schroniska PTTK Markowe Szczawiny, gdzie odbyła się przerwa na poczęstunek i regenerację sił. Następnie uczestnicy rajdu zeszli szlakiem niebieskim na parking.

Podczas rajdu fizjoterapeuci mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń zawodowych, a także dowiedzenia się, jak w praktyce wygląda praca Prezydium i biura regionalnego. Z kolei koordynatorzy wykorzystali okazję do spotkania się z fizjoterapeutami, aby poznać potrzeby środowiska, zebrać pomysły na kolejne działania i przedyskutować kierunki rozwoju fizjoterapii w regionie.

Na zakończenie pożegnano fizjoterapeutów, rozdając im drobne upominki. Zachęcono ich także do śledzenia informacji na stronach KIF oraz w mediach społecznościowych regionu małopolskiego:
Fizjoterapeuci Razem Małopolskie https://www.facebook.com/groups/769826774446099

NEWSLETTER