W dniach 12, 19 oraz 22 kwietnia 2023 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Studencka „XVI Wiosna z Fizjoterapią” pn. „Fizjoterapia w Sporcie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii przy Zakładzie Rehabilitacji Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Konferencja objęta była honorowym patronatem Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

W tym roku konferencja zmieniła swoją formułę, w dniach 12 oraz 19 kwietnia odbyły się webinary online, poprowadzone przez cenionych specjalistów. Podczas webinarów można było się dowiedzieć, jak wygląda praca fizjoterapeuty podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, ale również jak wygląda współpraca trenera i fizjoterapeuty, z jakimi kontuzjami można się najczęściej spotkać oraz jak różni się praca z osobami z niepełnosprawnością fizyczną.

Dnia 22 kwietnia w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM w Warszawie miały miejsce stacjonarne warsztaty, dzięki którym studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu fizjoterapii w sporcie.

Konferencja została uwieńczona rozgrywką przyjacielskiego meczu w piłkę siatkową pomiędzy wykładowcami a studentami. 3:0 zwyciężyli studenci, było to rewanż za przegrany mecz w czasie zeszłorocznej konferencji.