PL

Fizjoterapeuci z Podkarpacia spotkali się z przedstawicielami NFZ

W ostatnim czasie pojawiło się dużo pytań w związku z rehabilitacją postcovidową, podwyżkami dla fizjoterapeutów, wypłacaniem nadwykonań, świadczeń związanych z programem solidarnościowym czy też wprowadzaniem danych do systemu P1.

W związku z tym w dniu 15 lipca 2021 r. odbyło się cykliczne, organizowane przez członków KRF wraz z Podkarpackim Oddziałem Terenowym Biura KIF, spotkanie fizjoterapeutów z przedstawicielami Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. KRF reprezentowali: Katarzyna Zajkiewicz – koordynator wojewódzki oraz Arseniusz Burkiewicz, zaś ze strony NFZ w spotkaniu uczestniczyły Anna Surowiec, Magdalena Nowak i Anna Magoń z Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej (Dział Kontraktowania)

Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów – kilkadziesiąt pytań spłynęło do biura Podkarpackiego Oddziału Terenowego przed spotkaniem, a na miejscu zjawiło się ponad 120 fizjoterapeutów.

Tematem numer jeden były podwyżki, które zgodnie z ustawą miały wejść w życie od 1 lipca 2021 roku.  Nadal niejasnym jest, jaką kwotę fizjoterapeuci powinni otrzymywać i z jakiego źródła te podwyżki powinny być finansowane. Kilka niejasności zostało rozwianych, natomiast temat nadal nie został do końca wyczerpany.

Ożywioną dyskusję wywołały także tematy związane z nową wyceną świadczeń oraz integracją z systemem P1, a także z rehabilitacją postcovidovą i prowadzeniem dokumentacji medycznej. Przedstawiciele NFZ i KRF odpowiadali na pytania i starali się rozwiać wszelkie wątpliwości. Wiele zagadnień zostało wyczerpująco wyjaśnionych, zaś w przypadku pytań bez odpowiedzi organizatorzy obiecali zdobyć informacje i przekazać je uczestnikom w dogodnej formie. Poniżej prezentujemy galerię zdjęcia ze spotkania.

NEWSLETTER