W dniach 24-25 czerwca 2023 r. w centrum Poznaniu na boiskach Piach i Podróże odbyły się I. Mistrzostwa Polski w zawodach medycznych w siatkówce plażowej, organizowane przez fizjoterapeutów z poznańskiej „Przystań Med”. Krajowa Izba Fizjoterapeutów była  patronem turnieju. Reprezentowały ją –  Beata Bruczyńska, koordynator wojewódzki KRF oraz Anna Frydrychowicz, członek KRF z woj. wielkopolskiego.

Turniej zgromadził najlepszych zawodników reprezentujących zawody medyczne z całego kraju i przyniósł wiele emocji i wspaniałych momentów sportowych.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: turnieju męskim i turnieju par mieszanych.
W obu kategoriach zespoły zaprezentowały niezwykłe umiejętności, determinację i ducha walki, co mogło podobać się gronu kibiców przybyłem dopingować zawodników.

W turnieju męskim triumf odnieśli Radosław Janek i Cezary Sierant (lekarze stomatolodzy z Zielonej Góry i Szczecina), którzy pokazali doskonałą grę i skuteczność na boisku. Drugie miejsce zajęli Mikołaj Sałasiński i Dawid Duliasz (fizjoterapeuci z Warszawy), natomiast trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Wawrzakowi i Krzysztofowi Jaremu (lekarz stomatolog i technik stomatologiczny ze Starachowic). MVP turnieju męskiego został Radosław Janek, który swoją grą imponował zarówno kolegom z drużyny, jak i kibicom.

W turnieju par mieszanych zwycięstwo odnieśli Magdalena Rumiancew i Mateusz Dymecki (lekarz stomatolog oraz fizjoterapeuta z Poznania). Ich zgranie, technika i strategia sprawiły, że stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęli Weronika Wróbel i Filip Kaczmarek (fizjoterapeuci z Konina i Poznania), a trzecie miejsce przypadło Edycie Puśledzkiej i Mateuszowi Puśledzkiemu (koordynatorka badań klinicznych oraz lekarz internista z Poznania). Magdalena Rumiancew została wybrana MVP turnieju par mieszanych za swoje wybitne umiejętności i wkład w sukces drużyny.

Mistrzostwa Polski w zawodach medycznych w siatkówce plażowej dostarczyły niezapomnianych chwil zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Wszystkie drużyny zasługują na ogromne uznanie za swoje zaangażowanie, pasję i sportowy duch rywalizacji.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wspaniałej gry i dziękujemy za promowanie sportowego stylu życia wśród przedstawicieli zawodów medycznych.