Za nami kolejne ważne wydarzenie – Dyplomatorium Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, które miało miejsce 24 listopada 2023 roku.

– Ukończenie studiów to bardzo ważny etap w życiu każdego młodego dorosłego. Jest on równie ważny, jak dzień, w którym wybraliście kierunek studiów i uczelnię. Podziękowania należą się Waszym rodzicom, dziadkom, którzy ukształtowali tak wspaniałych ludzi. Bądźcie dumni z uczelni, którą ukończyliście – mówiła dr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, prof. SUM, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach.

– Okres studiów to najpiękniejszy okres w życiu każdego człowieka. Serdecznie gratuluję studentom i witam w naszej rodzinie, jaką jest samorząd zawodowy. Zawsze jestem do dyspozycji i służę pomocą – zwrócił się do absolwentów prezes KRF dr Tomasz Dybek.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz rektorskich i dziekańskich: prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, prorektor ds. studiów i studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, prof. SUM, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr hab. n. o zdrowiu Urszula Sioma-Markowska, prof. SUM, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr hab. n. med. Paweł Niemiec, prof. SUM, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Podczas ceremonii odczytano rotę ślubowania, a prezes Tomasz Dybek, koordynator wojewódzki KRF Karolina Kucharczyk oraz członek KRF Michał Ślęczkowski wręczyli absolwentom listy gratulacyjne z życzeniami wszelkiej pomyślności.