PL

Ankieta dotycząca sytuacji zdrowotno-zawodowej fizjoterapeutów w szczycie pandemii.

Wielu fizjoterapeutów pracuje obecnie z pacjentami z COVID-19, narażając się bezpośrednio na ryzyko zakażenia koronawirusem. Kontynuowanie terapii z dotychczasowymi pacjentami także wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Niestety, to zaangażowanie jest często pomijane w oficjalnie publikowanych statystykach Ministerstwa Zdrowia, więc opinia publiczna nie ma świadomości, jak ważną rolę pełni fizjoterapia w minimalizowaniu i zwalczaniu skutków pandemii, które są duże szersze niż tylko te dotyczące osób bezpośrednio dotkniętych COVID-19.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów chce zmienić ten stan rzeczy, dlatego rozpoczęła zbieranie danych za pomocą ankiety. Dzięki niej zbadamy stopień narażenia, zachorowalność na COVID-19 a także zachowania fizjoterapeutów w sytuacji epidemicznej. Wyniki ankiety pozwolą także skuteczniej prowadzić negocjacje z przedstawicielami instytucji takich jak MZ czy NFZ, w ramach których obok słusznych postulatów, potrzebne są także twarde dane.

Ankieta jest dostępna tutaj!

Ankietę można wypełniać do 12 listopada do godziny 23:59.

Zachęcamy do uczestnictwa w ankiecie – jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. Im więcej uzupełnionych arkuszy uda nam się zebrać, tym uzyskany obraz sytuacji będzie pełniejszy i bardziej wiarygodny.
Warto poświęcić kilka chwil na coś, co służy naszej wspólnej sprawie.

NEWSLETTER