PL

13 kwietnia, Biłgoraj, bezpłatny warsztat „Rekonstrukcja ACL – trening medyczny i planowanie procesu usprawniania”

„Rekonstrukcja ACL-trening medyczny i planowanie procesu usprawniania” – tak brzmiał temat kolejnych „Warsztatów pod ręką” organizowanych przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów na Lubelszczyźnie.

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. trzydziestu fizjoterapeutów z regionu spotkało się w Biłgoraju, aby pogłębić widzę z zakresu usprawniania pacjentów z uszkodzeniami więzadła krzyżowego przedniego za pomocą treningu.
Uczestnicy warsztatów chętnie brali udział w części teoretycznej spotkania, a także aktywnie ćwiczyli w panelu praktycznym. Na wszystkie pytania nurtujące słuchaczy odpowiadał specjalista terapii ruchem – mgr Sebastian Krawczyk, który przybliżył m.in. schemat współpracy trenera, fizjoterapeuty i ortopedy w procesie  leczenia uszkodzeń ACL, a także wskazał ćwiczenia wspomagające profilaktykę przeciwurazową.

Sobotnie warsztaty były też okazją do wymiany doświadczeń oraz inspirujących rozmów o przyszłości profesji. Krajową Izbę Fizjoterapeutów reprezentowały: Ewelina Okoniewska – koordynator wojewódzki oraz Karolina Tomaszewska – specjalista w Lubelskim Oddziale Terenowym Biura KIF.

NEWSLETTER