Spotkanie w NFZ w Białymstoku

Dnia 21 listopada 2023 roku odbyło się posiedzenie Rady Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczył Maciej Bogdan, członek KRF województwa podlaskiego.

Podczas spotkania: 

  1. zaopiniowano projekt zakupu świadczeń opieki zdrowotnej na obszarze województwa podlaskiego, w tym również w zakresie zgodności z krajowym planem transformacji oraz wojewódzkim planem transformacji.
  2. uchwalono plan pracy Rady Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na rok 2024.
  3. przeprowadzono okresową analizę skarg i wniosków składanych przez ubezpieczonych do Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w III kwartale 2023 roku.

Dyplomatorium na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

18 października 2023 roku, podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, miało miejsce wręczenie dyplomów absolwentom kierunku fizjoterapii.

W ceremonii uczestniczyli członkowie Krajowej Rady Fizjoterapeutów województwa podlaskiego: Ewa Rakowicz i Maciej Bogdan, a także Office Manager Podlaskiego Oddziału Terenowego Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów, Barbara Kurpiewska-Gibes.

W trakcie uroczystości odczytano list z życzeniami dla studentów od prezesa KRF, dr. Tomasza Dybka.

8 edycja Seniorady w Łomży

Podlaski Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów uczestniczył w 8 edycji Seniorady, która odbyła się 14 września 2023 roku na Starym Rynku w Łomży. Wydarzenie to było częścią obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii. Punkt informacyjny, zorganizowany przez Podlaski Oddział Terenowy Biura KIF, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy.

Fizjoterapeuci udzielali cennych porad i rozpowszechniali przygotowane broszury: “Aktywny senior w domu” oraz “Aktywna przerwa w pracy”. Broszury te zawierają liczne ćwiczenia skierowane do osób w wieku emerytalnym oraz aktywnych zawodowo.

Serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wydarzenia studentkom Akademii Nauk Stosowanych oraz Pani dr Ewie Waldzińskiej za merytoryczne wsparcie.

Światowy Dzień Fizjoterapii w Podlaskiem!

W dniu 8 września 2023 r. Podlaski Oddział Terenowy Biura KIF zorganizował na terenie Galerii Veneda w Łomży spotkanie informacyjne, skierowane do pacjentów. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów ŚDF była: „Rola fizjoterapii i fizjoterapeutów w leczeniu różnych postaci zapalenia stawów”.

Fizjoterapeuci rozdawali materiały informacyjno-promocyjne, podkreślali znaczenie fizjoterapii i fizjoterapeutów w procesie profilaktyki czy leczenia chorób zapalnych. Podpowiadali, jak wybrać najlepszą aktywność fizyczną dla siebie, zachęcali do regularnych ćwiczeń, które są niezwykle ważne w leczeniu wszystkich postaci zapalenia stawów.