PL

Spotkanie warsztatowe dla fizjoterapeutów z Gdańska oraz woj. pomorskiego.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz przedstawiciele KRF z województwa pomorskiego serdecznie zapraszają na spotkanie warsztatowe pt.: “Choroby kręgosłupa i układu ruchu: od diagnostyki do operacji.”

Prowadzący:
dr n. med. Michał Woźnica – neurochirurg
mgr Wojciech Jabłoński – fizjoterapeuta

Termin: 9 kwietnia 2022 r. 9:00-16:00 (warsztaty zostaną przeprowadzone w 3 grupach, czas trwania dla każdej grupy warsztatowej to 2 godziny).

Spotkanie odbędzie się w Gdańsku, w biurze Pomorskiego Oddziału Terenowego Biura KIF:  ul. Cypriana Kamila Norwida 2 lokal O.01(biurowiec OMEGA), 80-280 Gdańsk.

Warunkiem udziału w warsztacie jest wcześniejsza rejestracja mailowa pod adresem: [email protected] oraz uregulowane należności z tytułu składek członkowskich. Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię, nazwisko, numer PWZFz oraz miasto i datę.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o jak najszybszą rejestrację mailową. W zajęciach warsztatowych może wziąć udział maksymalnie 15 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). Dodatkowym elementem weryfikacji jest sprawdzenie, czy dana osoba nie zalega z opłacaniem składek.

Na spotkaniu zostaną przedstawione aspekty związane z diagnostyką chorób kręgosłupa, technikami chirurgii małoinwazyjnej oraz fizjoterapii jako formy zapobiegania operacji. Następnie wykładowcy poruszą kwestie leczenia operacyjnego oraz opieki fizjoterapeutycznej po operacji kręgosłupa.

Program spotkania:

  • Przywitanie uczestników warsztatów
  • Bóle kręgosłupa lędźwiowego: diagnostyka obrazowa
  • Techniki chirurgii małoinwazyjnej: nukleoplastyka, ozonowanie, techniki eksperymentalne, podawanie komórek macierzystych, blokady i termolezje
  • Fizjoterapia jako forma zapobiegania operacji kręgosłupa lędźwiowego- opis przypadków
  • Przerwa kawowa
  • Leczenie operacyjne: kiedy decyzja o operacji i którą metodą? Mikrodyskoidektomia vs. dyskoidektomia endoskopowa; odbarczenie kanału kręgowego; stabilizacja szyjna vs. ruchoma proteza dysku szyjnego; stabilizacja PLIF vs TLIF; zalety metod ALIF i OLIF
  • Fizjoterapia po operacji kręgosłupa lędźwiowego zależnie od przeprowadzonej metody operacyjnej, na co należy zwrócić szczególną uwagę
  • Gdzie na zabieg w regionie – kolejki i terminy
  • Pytania
  • Koniec warsztatów.

Spotkania warsztatowe będą prowadzone zgodnie z rekomendacjami GIS i KRF dotyczącymi zmniejszenia rozprzestrzeniania COVID-19. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby w pełni zaszczepione na COVID-19 z ważnym tzw. paszportem covidowym.