PL

Drugi fizjoterapeuta uhonorowany nagrodą „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 1 grudnia 2022 roku, mgr Michał Jarosław Stanek (PWZFz 7492), został uhonorowany przez ministra Adama Niedzielskiego, odznaką:

„ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA”.

To drugi fizjoterapeuta, który otrzymał tę zaszczytną nagrodę w 2022 roku.

Pan Michał Jarosław Stanek jest fizjoterapeutą z ponad 30 letnim stażem zawodowym.  W 1992 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, wydział Rehabilitacji Ruchowej. Specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej. Od początku swojej kariery związany zawodowo z  Centrum Medycznym „ Zdrowie” w Kielcach, w którym pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. rehabilitacji, gdzie zainicjował i wciąż prowadzi wizyty patronażowe fizjoterapeuty dla najmłodszych pacjentów. Doświadczenie i wiedzę zdobywał również w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach.

W 1996 roku uzyskał  I stopień , a w 2003 –  II stopień , specjalizacji z rehabilitacji ruchowej.

Wraz z Zarządem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kielcach, współorganizował Ośrodek Wczesnej Interwencji – pierwszą taką  placówkę rehabilitacyjną dla dzieci w województwie świętokrzyskim. Od 2004 roku realizowane są tam kompleksowe świadczenia zdrowotne na rzecz dzieci w wieku 0-7 lat, zagrożone nieprawidłowym rozwojem, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego i z niepełnosprawnością intelektualną.

 Ponadto ukończył wiele kursów specjalistycznych, głównie z zakresu fizjoterapii pediatrycznej, m.in.: 

–  NDT- Bobath, Prechtl, Mc Kenzie, PNF, SI, analiza chodu w pediatrii, trójpłaszczyznowa manualna  terapia wad stóp.

Wciąż dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym z kolejnymi pokoleniami fizjoterapeutów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie od 2002 roku jest wykładowcą na kierunku fizjoterapii.

W swojej pracy, jak sam twierdzi, kieruje się dobrem pacjenta, zdobywając zaufanie dzieci i ich rodziców.

 

Prosimy przyjąć nasze serdeczne gratulacje i życzenia wielu dalszych sukcesów zawodowych.

Dziękujemy za Pana wspaniały dorobek i zaangażowanie w pracy – zarówno z pacjentami, jak i młodymi, przyszłymi fizjoterapeutami.