PL

Ból przewlekły tematem przewodnim Światowego Dnia Fizjoterapii – Pobierz materiały graficzne do wykorzystania w praktyce zawodowej!

W ramach przygotowań do obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii, który obchodzimy 8 września, Światowa Konfederacja Fizjoterapii (WCPT) opracowała pakiet materiałów graficznych, które mają pomóc fizjoterapeutom w planowaniu i promocji wydarzeń oraz kampanii informacyjnych związanych z tą okazją.

Z myślą o polskich fizjoterapeutach, aby mogli w pełni skorzystać z przygotowanych materiałów, Zespół Tematyczny do Spraw Międzynarodowych Krajowej Izby Fizjoterapeutów przetłumaczył je na język polski. To kolejny przykład udanej współpracy między KIF a WCPT.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Fizjoterapii jest ból przewlekły. Kwestia ta jest szczególnie bliska fizjoterapeutom, którzy właśnie tym zagadnieniem zajmują się zawodowo. Na całym świecie ból dolnego odcinka kręgosłupa jest przyczyną większej ilości niepełnosprawności, niż jakakolwiek inna dolegliwość. Pomimo tak masowego występowania tego zjawiska, wciąż funkcjonuje na jego temat wiele mitów i błędnych przekonań, które nie tylko nie są pomocne w leczeniu pacjentów, ale często to leczenie wręcz uniemożliwiają.

Chcemy wspólnie zmienić ten stan rzeczy! Właśnie z tego powodu warto wykorzystywać materiały informacyjne, zaprojektowane w prostej i przystępnej formie przez WCPT, a następnie przetłumaczone przez ekspertów KIF.

Zestaw materiałów zawiera pomysły, praktyczne porady, informacje na temat korzyści płynących z fizjoterapii. Są one przygotowane w formie gotowych plakatów i ulotek, które można wydrukować w wybranym rozmiarze i natychmiast wykorzystać w pracy.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów zachęca do pobrania przygotowanych materiałów i wykorzystania ich w praktyce zawodowej.

Materiały można pobrać klikając w poniższy link:

ulotka: www.wcpt.org/node/177343
infografiki: www.wcpt.org/node/177344