„Głos Fizjoterapeuty” to miesięcznik wydawany przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów, który prezentuje działania KIF, opisuje najważniejsze wydarzenia w świecie polskiej fizjoterapii, wiodące trendy, ciekawostki z kraju i zagranicy. Prezentuje także sylwetki pasjonatów, fizjoterapeutów z ciekawym życiorysem lub osiągnięciami, publikuje prace naukowe, nie stroniąc od felietonów czy rozrywki z fizjoterapią „w tle” 😉

„Głos Fizjoterapeuty” jest bezpłatnie dystrybuowany do wszystkich fizjoterapeutów w postaci cyfrowej (PDF), a także do wybranych instytucji czy urzędów (w postaci drukowanej).

W najnowszym numerze:

Tytułem wstępu

W mojej pracy nauczyciela akademickiego jednym z piękniejszych przeżyć jest obserwowanie stopniowej przemiany studentów. Większość z nich przechodzi trudną drogę: od niewiedzy i nieświadomości, poprzez zwątpienie i odkrywanie tajników zawodu fizjoterapeuty, aż po fascynację (…).
dr hab. n. med. Maciej Krawczyk.

TEMAT NUMERU: Pora na głos polskiej fizjoterapii na arenie międzynarodowej!
Krajowa Izba Fizjoterapeutów od 1 stycznia br. reprezentuje ponad 66 tys. polskich fizjoterapeutów w Światowej Konfederacji Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy). Stanowimy trzecią pod względem liczebności grupę w Europie.

Witajcie w WCPT!

Z dyrektorem generalnym Światowej Konfederacji Fizjoterapii Jonathonem Krugerem o tym, na jakie wsparcie ze strony WCPT mogą liczyć polscy fizjoterapeuci rozmawia Weronika Krzepkowska.

„Stawianie i pionizacja w pionizatorach”. O wskazaniach do stosowania pionizacji w pediatrii pisze Zofia Szwiling, doświadczona fizjoterapeutka i pedagog specjalny.

„Iron Woman”. Ewelina Wołos, fizjoterapeutka, opowiada o swojej sportowej drodze, która doprowadziła ją do mekki triathlonistów czyli na Mistrzostwa Świata na Hawajach.

10 faktów o dolegliwościach bólowych pleców. To wybór faktów i mitów na temat dolegliwości bólowych pacjentów, które mogą wpływać na ich zachowanie i psychikę.

Gdy zawodzi nas nie tylko nasze ciało? Czy ludzie z porażeniem połowiczym mogą mieć problemy z empatią? W kolejnym odcinku PsychoSpojrzenia pytaTomasz Borowski, fizjoterapeuta, neurolingwista i psychoterapeuta

Ach, te mądre jelita! Kiedy się boimy, skręca nas w żołądku. Kiedy się denerwujemy, aż nas mdli. A kiedy jesteśmy zakochani, czujemy w brzuchu motyle. Jak ten mózg mocno wpływa na nasz układ pokarmowy! Zaraz, zaraz… a może jest na odwrót?

Czym jest mobility i co ma wspólnego z lampartami? Książka „Bądź sprawny jak lampart” dr Kelly Starrett stała się bestsellerem i zagościła na półkach wielu fizjoterapeutów, trenerów i osób aktywnych fizycznie. O mobilności pisze Jolanta Oleksiak, Fizjolka.

Listy oczekujących na świadczenie fizjoterapeutyczne. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia1 od 1 stycznia br. w aplikacji NFZ AP-KOLCE prowadzone są harmonogramy przyjęć na udzielenie świadczeń gwarantowanych, w tym na fizjoterapię ambulatoryjną i fizjoterapię domową.

Zapraszamy na II Kongres KIF!

II Kongres KIF to najbardziej spektakularne wydarzenie, które w kwietniu 2020 zgromadzi przedstawicieli fizjoterapii i innych zawodów medycznych. Zapoznaj się ze spisem sesji oraz warsztatów.

Po godzinach: Krzyżówka fizjoterapeutyczna z nagrodami!

Głos Fizjoterapeuty 01/2020

Zespół redakcyjny:

Paweł Adamkiewicz
Wojciech Komosa
Weronika Krzepkowska
Dominika Kowalczyk
Aleksandra Mróz
Agnieszka Gierczak-Cywińska
Katarzyna Dobrakowska

„Głos Fizjoterapeuty” Biuletyn
Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Adres redakcji
Pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa

Kontakt
☎  +48 22 230 2380
📧  redakcja@kif.info.pl

Wydawca: Krajowa Izba Fizjoterapeutów

ISNN 2545-3645, nakład drukowany: 500 egz.

Współpraca:

Poszukujemy autorów do współpracy! Czynnych zawodowo fizjoterapeutów, posiadających „lekkie pióro” i łatwość tworzenia wartościowych treści, potrafiących podzielić się zdobytym doświadczeniem czy dorobkiem naukowym.

Podziel się swoja pasją!
Zapraszamy też do kontaktu wszystkich pasjonatów i pasjonatki. Chętnie opiszemy na łamach „GF” Państwa pozafizjoterapeutyczne: hobby, osiągnięcia, działalność społeczną czy artystyczną.

Czekamy na Państwa propozycje: redakcja@kif.info.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie treści zawartych w periodyku wymaga uprzedniej zgody Wydawcy. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmian i skrótów w nadesłanych artykułach i listach oraz do nadawania im tytułów.


Wydania archiwalne:

Głos Fizjoterapeuty 4/2019
Głos Fizjoterapeuty 3/2019
Głos Fizjoterapeuty 02/2019
Głos Fizjoterapeuty 01/2019

Głos Fizjoterapeuty 04/2018
Głos Fizjoterapeuty 03/2018
Głos Fizjoterapeuty 02/2018
Głos Fizjoterapeuty 01/2018
Głos Fizjoterapeuty 0/2017