Hasłem przewodnim II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów są specjalizacje kierunkowe – oczekują ich nie tylko fizjoterapeuci, ale i coraz bardziej świadomi pacjenci.

W każdej dziedzinie życia obserwujemy rozwój specjalizacji – nawet w tych najbardziej prozaicznych kwestiach. 50 lat temu na półkach sklepowych stał jeden rodzaj szamponu czy pasty do zębów – dziś półki uginają się od różnorodności tych produktów, dostosowanych do specyficznych potrzeb, płci czy wieku klientów. Podobnie rzecz ma się z powszechnymi usługami – klient zawsze doceni to, co jest „szyte na miarę”, dopasowane do jego ściśle określonych wymagań. Ochrona zdrowia podąża tym samym trendem, dlatego podczas Kongresu wygospodarujemy przestrzeń do dyskusji poświęconej wyłącznie specjalizacjom.

W pierwszy dzień Kongresu, czyli w czwartek 16.04.2020 r., zorganizujemy 4 panele dyskusyjne dotyczące specjalizacji kierunkowych. Rozpoczną się one w tej samej porze, o godzinie 18.10 i będą trwały do 19.40 (90 minut). Podczas każdego z nich zostanie przeprowadzana krótka prezentacja na temat podstaw prawnych dotyczących specjalizacji oraz moderowana dyskusja z aktywnym udziałem publiczności w sesji pytań i odpowiedzi. Celem paneli jest rozpoczęcie szerokiej dyskusji nad kształtem specjalizacji w 4 najważniejszych dziedzinach fizjoterapii:

  • neurologii,
  • ortopedii,
  • pediatrii
  • geriatrii i medycynie wewnętrznej.

W gronie uznanych panelistów, z aktywnym udziałem publiczności będziemy dyskutować nad czasem trwania specjalizacji, zakresem szkoleń teoretycznych, klinicznych, kursów specjalistycznych, a także o tym, jak przyznać specjalizację w uproszczony i przyspieszony sposób osobom posiadającym udokumentowane doświadczenie w konkretnej dziedzinie fizjoterapii. Zapraszamy wszystkich uczestników II Kongresu do dyskusji, którą będą moderować uznani fizjoterapeuci. Zależy nam na prawdziwej wymianie poglądów i starciu różnych koncepcji – każdy będzie miał prawo zabrać głos. Już wkrótce przedstawimy dokładną agendę wspomnianych paneli.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem II Kongresu: kongres.kif.info.pl/sesje-naukowe

Link do rejestracji: kongres.kif.info.pl/bilety