• 9 września 2021
  • 08:00

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem honorowym Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Biomechaniki „BIOMECHANICS 2020”  współorganizowanej przez Zakład Rehabilitacji Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9−10 września 2021 r. w Warszawie, w formule on-line.

Konferencja BIOMECHANICS jest największym organizowanym w Polsce międzynarodowym forum poświęconym zagadnieniom z dziedziny biomechaniki. Odbywa się cyklicznie od 1981 r. Po raz pierwszy zostanie zorganizowana przez ośrodek medyczny, podmiotem odpowiedzialnym za organizację konferencji w tym roku jest Zakład Rehabilitacji Wydziału Medycznego WUM.

Jednym z głównych celów konferencji jest upowszechnianie na poziomie międzynarodowym wyników badań naukowych z zakresu biomechaniki. Od pierwszych edycji BIOMECHANICS stawia na integrację, nawiązywanie współpracy i wymianę doświadczeń w środowisku biomechaników reprezentujących europejskie ośrodki.

Tym samym konferencja BIOMECHANICS 2020 wpisuje się w międzynarodowy cykl konferencji organizowanych przez European Society of Biomechanics i jest objęta jego patronatem.

Najbliższa edycja uzyskała również rekomendację European Society for Movement Analysis in Adults and Children (ESMAC). Jednym z ważniejszych zadań konferencji jest również zachęcanie studentów i absolwentów uczelni wyższych różnego typu do podejmowania pracy naukowej w zakresie szeroko pojętej biomechaniki oraz popularyzacja tej dyscypliny naukowej wśród naukowców i praktyków, m.in. fizjoterapeutów.

Więcej informacji: https://biomechanics2020.wum.edu.pl/pl