• 2 października 2021
  • 08:00
  • Warszawa

Krajowa Izba Fizjoterapeutów pragnie poinformować o objęciu patronatem merytorycznym „III Konferencji Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową” organizowanej przez Fundację AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2−3 października 2021 r. w Warszawie.

Wydarzenie ma charakter edukacyjno-społeczny i realizowane jest w ramach jednego z projektów Fundacji AVALON – projektu Sekson.

Konferencja Sekson to pierwsze, realizowane w takiej skali, spotkanie reprezentantów środowisk osób z niepełnosprawnością, seksuologów, ginekologów, fizjoterapeutów i psychologów, organizacji pozarządowych, środowisk rządowych i instytucji pomocowych, poświęcone seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową.

Celem konferencji jest rozpoczęcie szerokiej debaty społecznej oraz obalanie mitów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową. Jak piszą organizatorzy: Chcemy zrzeszać doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin, a przy ich wsparciu wpływać na zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnością jako osób aktywne seksualnie, niezależne, gotowe na rodzicielstwo

W trakcie konferencji poruszone zostaną tematy związane z rodzicielstwem i seksualnością osób z niepełnosprawnością. W tym roku oprócz licznych wykładów i paneli dyskusyjnych odbędą się także warsztaty, dzięki którym uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę, również z zakresu fizjoterapii.

Więcej informacji: https://www.sekson.pl/